צפו: 2 קמפיינים המקשרים בין אופליין לאונליין בטוויטר

2 1371

photo used under Creative Commons by rosauraochoa

בניגוד לפייסבוק, טוויטר היא רשת חברתית פתוחה יותר שמאפשרת ניטור שיח גולשים באופן יחסית פשוט. שני הקמפיינים שלפניכם מבוססים על כך שנציגי החברה מגיבים ב-Offline על עדכוני טוויטר ובכך יוצרים חוויה ייחודית ואנושית עבור הלקוח.

Orange #Winterwarmer

בקמפיין זה, התבקשו הגולשים לתייג את חבריהם ( @ ) ולצרף Hashtag של הקמפיין (#Winterwarmer) לציוץ. נציגי החברה יצאו לשטח והפתיעו את החברים המתויגים עם שוקו חם ומתנה ממותגת.

 

מאוחרי הקלעים של הקמפיין:

מידע על הקמפיין באתר Orange Uk

KLM Surprize

KLM בחרה להפתיע נוסעים משועממים שממתינים לטיסה. נציגי החברה הפתיעו נוסעים שצייצו מתוך אולם ההמתנה עם מתנות שנקנו במיוחד עבורם.

 

מה דעתכם על קמפיינים אלו ועל קמפיינים בטוויטר באופן כללי? מה הייתם משפרים?

חלק מהפוסט פורסם במקור בבלוג Digital Buzz Blog
photo used under Creative Commons by rosauraochoa

  • דקלה

    מעניין לראות את השימוש של שתי החברות בטוויטר ובגדול מדובר בשני המקרים ברעיונות מקסימים. נראה לי יש מקום לשפר קצת את הלוגיסטיקה במצבים האלו מאחר ורוב הזמן הם היו עסוקים, במיוחד ב-KLM, בלרוץ אחר הלקוחות. מצד שני, נחמד לראות לשם שינוי אותם רצים אחרי הלקוחות ולא להיפך.
    לפני איזה שנה בנק דיסקונט עשו משהו דומה אבל הפוך כששלחו מישהי להסתובב בקמפוסים של אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ וביקשו מסטודנטים למצוא אותה דרך רמזים שנתנו בטוויטר. בגדול לא נראה לי שזה ממש הצליח מהסיבה הפשוטה שלא היו מספיק סטודנטים עם חשבונות טוויטר שהתעניינו בזה. מה גם שהם הפכו את זה לתחרות בין המשתמשים ובכך הקטינו משמעותית את הרצון לשתף אחרים. הקהילה הישראלית גדלה מאז אבל לרוב החברות המסחריות הגדולות בארץ שפונות לשוק הרחב עדיין לא נראה לי שווה להשקיע בקמפיינים מסוג זה. לחברות או מוצרים ספציפים, שקהל היעד שלהם הוא אנשי שיווק/היי-טק יש, לעומת זאת, יכולת להפיק תועלת מכזה דבר, במיוחד כשמביאים בחשבון את העלות שהיא קטנה בהרבה מרוב הקמפיינים המשתמשים במדיות ישנות יותר (ובמיוחד כשזה נעשה ע״י עובדים בחברה ולא שוכרים לשם כך חברת ייעוץ חיצונית :). 

  • Pingback: חורימבה לשבת: בקרוב – קמב"ץ מדיה חברתית בצה"ל | חורים ברשת